Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

PREČO? Kedy štát a samosprávy preberú zodpovednosť, ktorá im vyplýva zo zákona? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Cítim s Vami,

vyslovujem hlbokú sústrasť rodinám, ktorým tie empatické dámy navždy odišli, rovnako tak rodinám pozostalých po všetkých nehodách, ľúto mi je aj každé týrané alebo opustené zviera. Ale - som desiatky rokov presvedčený, že spúšťačom mnohých našich slovenských problémov končiacich fatálnymi následkami sme my občania. Nie sme adresní voči výrobcom problémov, aj vo Vašom blogu by boli namieste mená zodpovedných, ak sú. Mohli byť označení a mohli sa brániť, úspešne alebo menej. Iní zodpovední za iné zverené oblasti by následne vedeli, že zodpovednosť nebraná vážne a poctivo môže narušiť ich povesť a určite by boli zodpovednejší. Je to môj názor. Jozef IVAN
 
Hodnoť

 

"Nepochopím, prečo, ak útulok od rána žiadal o pomoc, ".....koho žiadali o pomoc? konkrétne. Kto mal prísť a neprišiel? konkrétne. inak sú to len všeobecné slová, ktoré nič neriešia.

mávate školenia ako sa zachovať v prípade požiaru, povodní?
 

 

Štát! Záchranné zložky! Zviera už nie je definované ako vec a preto je neprípustné a nelegálne nechať ho utopiť v klietke!
 
Hodnoť

 

Podľa vyjadrenia HaZZ tam ich zložky boli keď ich zavolali a spolu s ľudmi z útulku vyhodnotili situáciu tak že nie je potrebný okamžitý zásah. Tak išli pomáhať na iné miesto. A o týchto troch ženách nevedeli podľa dostupných informácii ani ľudia z útulku.
 
Hodnoť

 

Vyjadrenie HaZZ k situácii v Revúcej 🚨
Strata čo i len jedného ľudského života nás nesmierne mrzí. Chceme vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám a príbuzným troch žien, ktoré minulú stredu zahynuli pri zachraňovaní životov zvierat v útulku. Je nám to nesmierne ľúto.
V tejto súvislosti nám ale dovoľte reagovať na informácie, ktoré v ostatných dňoch kolujú po sociálnych sieťach. Hasičský a záchranný zbor venuje pozornosť aj životom zvierat, ktoré nám nie sú ľahostajné.
Dňa 13. novembra 2019 o 13.23 hod. boli príslušníci OR HaZZ v Revúcej vyslaní k technickému zásahu odčerpávania vody v útulku v Revúcej. Už počas jazdy v areáli útulku bolo vidieť, že takmer celý areál je zaplavený vodou, ktorá pretekala. Výška hladiny bola najviac 20 cm, na niektorých miestach menej, až vôbec. Na mieste sa nachádzali 4 ľudia, zamestnanci a dobrovoľníci pracujúci pre útulok. Nachádzala sa tam aj zamestnankyňa mestského úradu Revúca, ktorá má na starosti útulok a zároveň je aj členka protipovodňovej komisie mesta.Napriek informáciám zo strany ľudí z útulku, že sa momentálne nedá nič robiť, sa príslušníci s jedným zamestnancom vydali na obhliadku areálu a blízkeho okolia na prieskum a zhodnotenie situácie. Počas obhliadky bolo zistené, že voda okolo zadnej časti budovy obteká a bola rezerva do začatia vytápania budovy niekoľko centimetrov. Z prednej časti budovy bol úsek, kde voda vôbec nebola. Za areálom bola vybrežená rieka Muránka v obrovskom rozsahu.Vyše hodinu pred príchodom príslušníkov HaZZ prestalo pršať a bol predpoklad zlepšovania situácie. Nasadenie akéhokoľvek čerpadla v tom čase, kedy bol prítok vody silný, nemalo význam, nakoľko v areáli útulku bol mierny sklon, takže ako voda pritekala, tak aj odtekala, hladina vody nestúpala. Na dvore boli koterce na podstavcoch a tak voda pretekala popod väčšinu kotercov. V tých kotercoch, ktoré boli iba pár centimetrami zatopené, psy neboli.Ďalšie koterce boli v budove, kde voda nevnikala. Bola nám podaná informácia, že evakuácia psov priebežne prebieha. Že tú si pracovnici útulku zabezpečia sami a to tak, že si ich dobrovoľníci a sympatizanti na čas zoberú k sebe domov. Po zhodnotení stavu spoločne s ľuďmi z útulku sme dospeli k záveru, že za danej situácie naša prítomnosť na mieste nie je potrebná a, samozrejme, ak by sa situácia zhoršila, tak hasičov opätovné privolajú.
Po skončení zásahu operačný dôstojník KR HaZZ Banská Bystrica vyslal jednotku na ďalší zásah v obci Mokrá Lúka.
O 17.56 hod. boli hasiči privolaní na výjazd na vyhľadávanie osôb v rieke Muránka. Na miesto udalosti sa hasiči dostavili súčasne so zdravotnou záchrannou službou a políciou. Z budovy útulku vyšli traja ľudia, ktorí sa čudovali, čo tam robia. Nevedeli o ničom. Nikto z nich udalosť nehlásil. Podľa ich tvrdenia sa v okolí útulku žiadne osoby nepohybovali. Nikto sa tam pešo nepotuloval, ani nikoho nepočuli kričať. Povodňová situácia tam bola takmer rovnaká ako pri výjazde na to isté miesto cez deň. Príslušníci zasahovali až do 00.20 hod.
 

Ako to už býva v tomto

plátku zvykom, človek sa v diskusii dozvie relevantnejšie informácie, ako v článku. V Článku iba vyplakávanie a neobjektívne informácie. To že zomreli 3 ženy je smutné, ale nemalo by to brániť pomenovať veci pravým menom. Už len preto, aby iní podobní ochrancovia zvierat nenasledovali ich príklad. Z ich strany sa jednalo o nezodpovedné jednanie, kde city prevládli nad zdravým rozumom a to je takmer istá cesta ku tragédii. V neznámom teréne, bez konzultácie s pracovníkmi útulku, či záchranných zložiek. Láska k zvieratám nemôže byť ospravedlnením pre takéto jednanie.
 
Hodnoť

Strata každého života bolí

No v závislosti od príspevku Slovana007 odporúčam si najprv overiť informácie a potom kritizovať situáciu.... podľa jeho vyjadrenia o zmienených dobrovoľníčkach pracovníci útulku ani nevedeli... pri každej situácii je potrebné myslieť na bezpečnosť, tzn. že neohlásiť sa v "útulku " bol pravdepodobne fatálny omyl... možno by ich sami pracovníci usmernili čo a kde treba a netreba a čo je už príliš nebezpečné... každopádne to bolo od týchto obetí živlu veľmi hrdinské a obetavé... R.I.P.
 

 

Samozrejme že nechcem nejako zľahčovať smrť troch žien. Len má dosť zaráža že koľko odborníkov sa vždy po každej tragédii nájde a hodnotia situáciu aj keď nepoznajú skutočný stav ako sa to celé udialo.
 

 

Ťažko sa mi reaguje na niekoho anonymného ... ale skúsim . Celý blog bol mienený v prvom rade ako reakcia na situáciu ohľadom túlavých, či týraných zvierat, nielen nedostatočnej legislatívy, ale hlavne nedodržiavanie už existujúcej legislatívy a chýbajúcej kontroly dodržiavania zákonov a vymožiteľnosť pri pochybení, či chuť nedodržanie či porušenie zákona riešiť. Situáciu, ktorú by mal riešiť štát obce, mestá ... Samozrejme , v neposlednom rade sa týkal aj udalosti v Revúcej, kde prišli o život 3 ženy, dobrovoľníčky. Nazývať ich konanie nezodpovedným by som si nikdy nedovolila. Tie ženy išli na pomoc na základe výzvy o pomoc. To, že niekto tu pridal vyjadrenie HaZZ, iné som ani nečakala. Čo si myslíte, že v ňom bude? Že niekto , či už z HaZZ , alebo mesta napíše, že pri vyhlásení 3 stupňa povodňovej aktivity mal byť napr zátaras na ceste, alebo nejaké označenie so zákazom vstupu a nebol? Práve preto, že miestni vedia, kadiaľ tá cesta vedie. Z utulku ( pokiaľ mám správne informácie) su len 2 cesty, a pokiaľ by na tejto " ceste smrti" bolo upozornenie, resp. bola uzatvorená, nikdy by sa na ňu nevydali. To, že ich tam naviedla navigácia, sa pre človeka, neznalého terén a zvlášť ak aj cesta- po ktorej prišli ku rozbúrenej rieke bola pod vodou, ešte tomu po tme, nemuselo skončiť tragicky, keby tú cestu uzavreli, resp dali na ňu upozornenie. Nakoniec, pokiaľ vem, ani ten most tam nie je - zrejme mali v pláne prejsť tým mostom. Po ďalšie, ako môže niekto povedať, že o tých ženách nikto nevedel? To tých 3 psov, ktorých mali naložené v aute, ukradli? Snáď im ich niekto musel vydať. A ako je potom možné, že psy boli ešte večer v zaplavovaných kotercoch, ak pomoc v útulku bola už ( ako je spomínané) od 13:23) ? Bolo niekde označené záplavové pásmo? Bolo niekde upozornenie na zákaz vstupu na tú cestu k rieke? Boli zátarasy, alebo akákoľvek prekážka, ktorá by v jazde na takúto cestu zabránila? Obviňovať človeka, ktorého GPS zle zaviedlo, hm ... aj tak sa dá. Viete, koľkokrát v živote ma navigácia poslala zlým smerom? Ak by tá cesta bola však uzatvorená, označená, čokoľvek, neboli by sa ňou vydali v ústrety smrti ... Nech si každý spytuje svedomia a vedomie či konal správne a urobil všetko tak ako mal. Ale hádzať všetku vinu na človeka, ktorý sa už nemôže brániť, ja také " ľudské"
 
Hodnoť

...

aky bol vek tych zien? nikde na nete to neviem najst
 

 

Zdenka: 48, Katka: 54 a Zuzka: 60 ( myslím, alebo niečo ce 60)
 


Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 8 976
 2. Michal Májek: Maturita po novom 2 375
 3. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 2 216
 4. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 2 044
 5. Janka Cigániková: Podarilo sa! Zaborská stiahla pozmeňovák, ktorý robí z kňazov zdravotníckych pracovníkov 1 980
 6. Denis Kinski: Hana Maciuchová nás navždy opustila 1 512
 7. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 1 327
 8. Věra Tepličková: O kráľovstve na dve polovice 1 310
 9. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 1 150
 10. Sebastián Lukáš Šedo: Kotlebova strana sa rozpadá. Máme mať ale dôvod na radosť? 835

Rebríčky článkov


 1. Marcel Karvay: 24601
 2. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 3. Lubomir Zahora: Umenie švov
 4. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 5. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 6. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 7. Štefan Vidlár: D O J E M
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 9. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 10. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet


Už ste čítali?